XMAS JESENÍK OPEN

XMAS JESENÍK OPEN je šachový turnaj, který pořádá Šachový klub Jeseník o zimních prázdninách mezi vánocemi a Silvestrem od 26. do 31.12..


Probíhá kompletně celý v Hotelu M, kde Vám rádi zajistíme také ubytování a je vhodný pro šachisty všech věkových kategorií a jakékoliv šachové úrovně.

Bude se hrát v jedné skupině se zajímavým finančním fondem doplněným o poháry a věcné ceny pro vítěze kategorií chlapců a dívek do 10, 12, 14, 16 a 18 let, pro nejlepší ženu, seniora nad 60 let a cenu fair play.

Kormě hlavního turnaje na 7 kol se bude hrát na Silvestra večer také bleskový turnaj na 12 kol.
Více informací naleznete v propozicích.

Milovníci lyžování a snowboardingu mohou turnaj využít také k navštěvě četných lyžařských středisek a skiareálů v okolí. Při vhodných sněhových podmínkách jsou v provozu běžecké tratě a sjezdovka také přímo v Jeseníku.

Jeseníky jsou jedním z nejnavštěvovanějších pohoří v České republice.

Město Jeseník a jeho lázně na jsou jedinečným útočištěm pro všechny, kteří si chtějí opravdu odpočinout, a to jak pasivně, tak i aktivně.

Články
2. ročník turnaje XMAS JESENÍK OPEN s přehledem vyhrál Taron Shagbazyan z Ukrajiny
14.01.2020

2. ročník turnaje XMAS JESENÍK OPEN s přehledem vyhrál Taron Shagbazyan z Ukrajiny

Na konci prosince 26.-31.12.2019 zorganizoval Šachový klub Jeseník 2. ročník mezinárodního šachového turnaje XMAS JESENÍK OPEN. Turnaj byl vypsán na 7 kol švýcarským systémem a hrál se tempem 90 minut s přídavkem 30 sekund na tah. Zázemí pro turnaj poskytla opět Střední odborná škola a Střední odborné učiliště strojí
Jaroslav Bureš ovládl 1. ročník turnaje XMAS JESENÍK OPEN
05.01.2019

Jaroslav Bureš ovládl 1. ročník turnaje XMAS JESENÍK OPEN

Na konci prosince 26.-31.12.2018 zorganizoval Šachový klub Jeseník 1. ročník mezinárodního šachového turnaje XMAS JESENÍK OPEN. Turnaj byl vypsán na 7 kol švýcarským systémem a hrál se tempem 90 minut s přídavkem 30 sekund na tah. Zázemí pro turnaj poskytla Střední odborná škola a Střední odborné učiliště strojírensk
XMAS JESENÍK OPEN V DRUHÉ POLOVINĚ
28.12.2018

XMAS JESENÍK OPEN V DRUHÉ POLOVINĚ

Reportáž Karla Volka z 28.12.2018 Do druhé poloviny vstupuje premiérový ročník Vánočního turnaje v městě Jeseníku, pořádaný v režii Šachového klubu Jeseník. Na druhý svátek vánoční, na Štěpána, se v Hotelu M sešlo 62 hráčů, včetně početného třináctičlenného zastoupení z nedalekého Polska, aby společn